Од денес 11.02.2013 па се до 16.02.2013 ќе се гради “Снежниот град“ во Маврово- Бунец. Учество во оваа традиционална манифестација ќе земат ученици од неколку основни училишта од Македонија. Во рамките на манифестацијата ќе се одржат уште неколку интересни активности, како,“Снежна квизотека“,“Снежен крос“,“Снежно бинго“, “Најслатка бомбона“, “Бал под маски“ и “Избор на снежна убавица“.

Настанот и оваа година го организира Детскиот културен центар “Карпош„ од Скопје.

Остави Коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можете да ги користите следниве HTML тагови и атрибути:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Logos Slider