Почитувани,

Снежната покривка на Маврово и ски терените е се поголема а тоа ни дава надеж дека конечно ќе имаме можност за уживање во сите убавини кои ги нуди регионот во текот на зимската сезона. За сите љубители на природата а најмногу за сите оние кои со нетрпение очекуваат да започне ски сезоната на Маврово, ви ја презентираме програмата со активности за викендот и празничните денови кои следуваат:

Петок 15 Јануари:

-“Ноќна снегулка” ДЕТСКА ВЕЧЕРНА ТРКА

Сабота 16 Јануари:
– Отварање на сезоната, целодневна забава, рок бенд во Старо Бачило , ДиЏеј

Недела 17 Јануари:
– World Snow Day во Маврово,

wsd

(многу забава за најмладите, аниматори и маскоти, тркa во скијање за деца, награда за најубав Снешко и најсмешно видео од забавата во снегот.)

Понеделник 18 Јануари:
-Ноќно скијање

W012

Вторник 19 Јануари:
-Празнување на празникот Водици во Мавровскиот регион и Битуше

v-1

 

Од страна на нашите пријатели од skimacedonia.mk не известуваат дека  Т.А. Киниси ви овозможува организиран превоз од Скопје до Маврово.

Се гледаме во Маврово!

 

 

Остави Коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можете да ги користите следниве HTML тагови и атрибути:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Logos Slider