Според календарот на Меѓународната скијачка федерација (FIS) од 23.02.2012 до 25.02.2012 година, на падините во близина на жолтиот ски лифт, каде што се наоѓа снежниот парк за сноубордерите ќе се одржи FIS Snowboard Cup-от Маврово 2012.

Учество на овој Куп ќе земат натпреварувачи во машка и женска конкуренција во дисциплините BIG AIR (атрактивни скокови) и SLOPE STYLE (стилско возење).

За овој меѓународен натпревар пријавени се натпреварувачи од Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина, Турција, Бугарија, Словенија, и Македонија.

Остави Коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можете да ги користите следниве HTML тагови и атрибути:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Logos Slider