Почитувани

 

Ве известуваме дека на 05.02.2016 стартува риболовната сезона во водите на територијата на Националниот парк Маврово.

 

Ценовникот на дозволи за спортско-рекреативниот риболов е:

 

  1. Дневна Дозвола                                200,00 ден.
  2. Седумдневна Дозвола                   1000,00 ден.
  3. Петнаесетдневна Дозвола           1700,00 ден.
  4. Годишна Дозвола                          4000,00 ден.

 

Во продолжение следува Правилникот на однесување про спортско-рекреативниот риболов во водите на територијата на Националниот парк Маврово.

 

Со Почит

Национален парк „Маврово“

Правилникот може да го превземете ТУКА

Flaer za ribolov

 

 

Остави Коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можете да ги користите следниве HTML тагови и атрибути:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Logos Slider