ЈУНП Маврово ви ја честита новата година и ви посакува многу успех, здравје и среќа.

Ве информираме дека прогнозите за периодот кој следува се позитивни и првиот снег го очекуваме на почетокот на следната работна недела. Сепак од страна на ски центарот  “Заре Лазарески„ пристигнуваат убави вести во кои тие не известуваат за нивна нова инвестиција во два нови топови за снег, со чија помош ќе се создаваат минимални услови за скијање на Маврово, дури и во временски услови како овие кои ги имавме во изминатиот период.

Повеќе информации околу активностите на ски центарот може да добиете на следниот линк кој е поставен на страницата на нашите пријатели од:  www.skimacedonia.mk

Во продолжение ви го објавуваме и официјалниот календар на настани за зимската сезона 2016г.

Ве поздравуваме и ве покануваме во прекрасното Маврово.

kalendar na nastani 2016-1

Остави Коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можете да ги користите следниве HTML тагови и атрибути:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Logos Slider