[:mk]Традиционалното искачување на врвот Голем Кораб кое по 27-ми пат се организира во чест на  денот на независноста на Р.Македонија, оваа година се одржа на 09 септември ( недела).

Временските услови овој пат беа идеални а повеќе од 600 гости имаа можност да уживаат во убавините на Кораб, прекрасниот поглед на планинските врвови и целата околина.

ЈУНП Маврово и оваа година му даде значајна поддршка на организаторот на овој убав планинарски настан ПСД Кораб, а во знак на почит кон сите љубители на планините, директорот на паркот г.дин Самир Ајдини додели  пофалници за сите планинарски друштва кои со своите членови го направија овој настан поубав.

 

[:]

Остави Коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можете да ги користите следниве HTML тагови и атрибути:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

[jw_easy_logo slider_name="Logos Slider"]